جشنواره یلدای 97 شامل 20 درصد تخفیف محصولات شطرنج جدید ترین محصولات فارسی شطرنج دانلود بهترین نرم افزارهای آموزش و تمرین شطرنج فیلمهای شطرنج ایگور اسمرینوف  اسرار استاد بزرگی در شطرنج منابع آموزشی  شطرنج  کتاب های شطرنج با فرمت  cbv  و PGN فیلم های آموزشی شطرنج chess24 دانلود فیلمهای شروع بازی شطرنج  محصولات chessbase محصولات چس بیس  وسط بازی  تاکتیک  استراتژی مگادیتابیس و پاوربوک ها دانلود بهترین نرم افزار های شطرنج دانلود کلی بهترین کتاب های شطرنج برنامه آموزشی مدرسه بین المللی شطرنج دانشکده ICS بسته استاد بزرگ

اطلاعیه فروشگاه

جنشواره نوروزی 1400 با 20 درصد تخفیف فعال شد. شطرنجبازان عزیز می توانند تمام منابع خارجی شامل بهترین فیلمها و کتابهای اورجینال شطرنج و نرم افزارهای گران قیمت شطرنج که در سایت های خارجی وجود دارد در این سایت با هزینه اندکی تهیه نمایند.ما سعی میکنیم بهترین محصولات بروز را با توضیحات کامل برای پیشرفت سریع شما در سایت قرار دهیم. بهمراه بهترین فیلم های آموزش فارسی شطرنج. ooo مشاوره و آموزش رایگان نصب برنامه ها و پشتیبانی 09377615341 O نکته سیستم پرداخت آنلاین هوشمند هست بنابراین در صورت مشغول بودن خطوط کمی شکیبا باشید و مجدد تلاش کنید. ایمیل خود را هنگام خرید وارد کنیدOOO افتخار ما اعتماد شماست.

دانلود کتاب راه استادی در شطرنج pdf-pgn

دانلود کتاب راه استادی در شطرنج pdf-pgn

دانلود کتاب راه استادی در شطرنج pdf-pgn

نسخه اصلی زبان انگلیسی با دوفرمت PGN-PDF

The Road to Chess Mastery

نویسنده دکتر ماکس ایوه

تعداد صفحات 304

نسخه اصلی با فرمت PGN , PDF با 577 بازی میتوانید در ادامه دانلود کنید

 

تعداد شطرنجبازان آماتور بسیار است، و درمیان انبوه اینگونه بازیکنان هستند کسانی که بواسطه تمرین زیاد با بازیکنان قوی، بواسطه خواندن دقیق خود آموزهای شطرنج، توانسته اند با بسیاری از قوائد بازی شطرنج آشنا شوند، یاد گرفته اند که چگونه حرکات قوی بکنند، آموخته اند که از ایجاد ضعفهای شدید در وضعیت خود اجتناب ورزند، و به سطحی رسیده اند که مرتکب اشتباهات تاکتیکی واضح نمی شوند- و خلاصه، بازیکنانی قوی گشته اند.

این آموتورها، دیگر از روی بی دقتی مهره هایشان را از دست نمی دهند، و نسبت به اکثر استادان قرن نوزدهم، درک بهتری از پوزیسیون دارند .آنها معمولاً به راحتی می توانند حریفان ضعیفتر و کم معلومات تر از خود را مغلوب کنند. ولی با این حال، همین آموتورها در مسابقات معولاً مغلوب استادان امروزی می شوند.

این تفاوت، شطرنج باز جاه طلب را به تأمل و تفکر وا میدارد. یک استاد چه مهارتهای دارد که اماتور از آن بیبهره است؟ چه چیزی استاد را از آماتور قوی متمایز میسازد؟ آماتور بری استاد شدن –یا حداقل، بهبود بازی خود چه باید بکند؟ استاد چه کسی است؟

استاد کسی است که بر فنون اداره هر مرحله از بازی، یعنی گشایش بازی، وسط بازی و آخر بازی، آگاهی کامل دارد. او بازی را همچون کلی واحد اداره میکند، و هر حرکت او جزئی از یک نقشه خاص استراتژیکی یا تاکتیکی است. او با هوشیاری امکانات هر وضعیتی را درک میکند. او میتواند نتایج هر حرکت را به درستی تجزیه و تحلیل کرده و دقیقاً پیش بینی کند. او قوائد اساسی وضعیت هی مختلف را میفهمد بازی تاکتیکی او قوی است و نسبت به بازیکنان دیگر، مرتکب اشتباهات کمتر و کم اهمیت تر میشود. او با بسیاری از بازیهی گذشته آشناست و از ادامه هی که در مسابقات امروزی بازی میشود نیز به خوبی اطلاع دارد.

۱- گشایش بازی

چگونه آماتور میتواند تکنیک گشایشیاش را بهبود بخشد

۲-انتقال به وسط بازی

چگونه آماتور میتواند بازیاش را در مرحله انتقال به وسط بازی بهبود بخشد؟

۳- وسط بازی

چگونه آماتور میتواند بازیهاش را در وسط بازی بهبود بخشد؟

۴-آخر بازی

آخر بازی آن مرحله از شطرنج است که در آن آنقدر از سوارها تعویض شده که هر دو شاه بتوانند فعالانه در نبرد شرکت جویند.همه بازیهای شطرنج به این مرحله نمیرسند.

چگونه آماتور میتواند آخر بازیهاش را بهبود بخشد

بهبود بازی در این مرحله نتیجه کسب معلوماتی بیشتر است از (الف) نتیجه انواع استاندارد آخر بازی؛ (ب) طرق خاص اداره انواع استاندارد آخر بازی.

این مسئله فوق العاده اهمیت دارد که نتیجه تئوریک وضعیتهای استاندارد آخر بازی را بدانیم، چون این معلومات به ما کمک میکند،در هنگامی که وضعیت پیچیده است،بتوانیم بازی را اداره کرده و قدرت انتخابی داشته باشیم. بری مثال اگر در یک آخر بازی که یکی طرفین یک رخ، و یک اسب، ویک پیاده، و طرف دیگر یک رخ و یک اسب داشته باشد، بازیکن بداند که تحت چه شرایطی یک رخ و یک پیاده از یک رخ میبرد. آنوقت او توجه خواهد کرد که در چه موقع باید بازی را با تعویض اسبها تسویه کند.

۵-استراتژی، تاکتیک، و موقعیتهای تاکتیکی

در هنگام مطالعه مباحث تکنیک شطرنج، بزودی به اصلاحات استراتژی و تاکتیک بر میخوریم، گاهی اوقات این اصطلاحات بسادگی به هر گونه مانور شطرنجی اطلاق میشود، وگاهی اوقات بری تعریف دقیق در طرز عمل متفاوت در شطرنج بکار میروند.استراتژی و تاکتیک، اگر چه از یکدیگر متمایز هستند، ولی در بعضی مواقع چنان بهم پیوند خورده اند که در هنگام طرح یک نقشه استراتژیک، باید در نظر داشته باشیم که کل نقشه ما ممکن است با یک نقطه عطف تاکتیکی تغییر یافته یا از مسیر خود خارج شود، و اغلب پیش میآید که یک تصمیم تاکتیکی تا اندازه ی به هدفهی استراتژیک بازیکن بستگی دارد. بالاتر از تاکتیک و استراتژی، نوعی وضعیت هست که ما آنرا موقعیت تاکتیکی میخوانیم،زیرا که محتاج محاسبه است و با این حال از تعریف متداول تاکتیک عدول میکند زیرا که شامل عملی کردن یک نقشه استراتژیک از پیش طرح شده نمیباشد.

معنی دقیق این اصلاحات هر چه باشد، بری انجام یک بازی موفقیت آمیز فوق العاده اهمیت دارد که این مفاهیم را در موقع مناسب خود بکار ببریم. بطور کلی، همه بازیکنان با تجربه جزئیات تاکتیکی را مورد محاسبه قرار میدهند، ولی بسیاری از آماتورها تا حدودی یا بطور کلی از استراتژی و اهمیت نقش آن درشطرنج، ونیز از تاکتیک،تا آنجاییکه به عملی ساختن یک نقشه استراتژیک مربوط میشود، بیخبرند.

۶-استراتژی

استراتژی علم تنظیم نقشه ی است بری حصول هدفهایی در مرحله‌‌‌ ی خاص از بازی. استراتژی بیشتر با هدفهای کلی سر و کار دارد تا محاسبات خاصیکه در حصول به این هرفها مطرح است. تفکر استراتژیک بیشتر در مواقعی لازم است که وضعیت آرام بوده و هیچگونه مسئله فوری تاکتیکی وجود نداشته باشد. انتخاب استراتژی ادامه بازی از ویژگیهای وضعیت ریشه میگیرد.

انواع موقعیت ها ی مختلفی وجود دارند که به تفکر استراتژیک نیازمندند:

چگونه آماتور میتواند بازی استراتژیکیش را بهبود بخشد

۷-تاکتیک

چگونه آماتور می تواند بازی تاکتیکیش را بهبود بخشد

وقتی آماتور یاد گرفت که استراتژیکی فکر کند و هدفهای استراتژیک تعیین کند، آنگاه باید بکوشد مراحل تاکتیکی ای را که استراتژی با آن تحقق می یابد در ذهن مجسم کند. کتابهای خاصی در مورد ترکیبهای شطرنج هست که به او کمک می کنند مهارتش را در طرح ریزی و انجام ترکیب بیشتر سازد. مطالعه اینکه چگونه استاد هر نقشه استراتژیکی را بطریق تاکتیکی عملی می سازد می تواند بسیار آموزنده باشد.

۸-موقعیت تاکتیکی

چگونه آماتور می تواند بازی اش را در موقعیت های تاکتیکی بهبود بخشد

۹-ابتکار عمل

۱۰-مقاومت

چگونه آماتور میتواند در دفاع پیشرفت کند

۱۱-سبکهی بازی

همه شطرنجبازان بازیهایشان را به یک سبک نمیبرند، و هر استادی سبک بازی مخصوص به خودی دارد. بازیکنانی هستند مثل مورفی که بازیهای باز را ترجیح میدهند، کسانی هم هستند مثل اشتاینتیز که بازیهای بسته را ترجیح میدهند. استادانی از نوع آلخین و تال هستند که بازیهایشان با ظرافت تاکتیکی و حملات قوی میبرند، کسانی هم هستند که در بازی موضعی تخصصی دارند مثل کاپابلانکا و پطروسیان.

۱۲-روان شناسی در شطرنج

بازی روانی در شطرنج نقشی بسیار مهمتر از آنچه که بنظر میرسد دارد، بخصوص در سطح بالاتر.حتی میتوان گفت در مسابقات دو جانبه قهرمانی جهان، عامل روانی حداقل همان قدر اهمیت دارد که مهارت بازیکنان.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 11,500 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 14,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
وارد کردن ایمیل معتبر برای دریافت لینک دانلود الزامی میباشد .در غیر اینصورت اگر در هنگام دانلود دچار مشکل شوید مسئولیتش به عهده کاربر میباشد و دوباره باید خرید کنید. البته بعد از پرداخت فورا می توانید فایل ها را دانلود کنید.لینک دانلود ارسال شده به ایمیل 10 روز اعتبار دارد.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
The-Road-to-Chess-Mastery_190044_3320.zip4 MB